Logopedia-Fakty

„Każda twoja myśl jest czymś realnym- jest siłą.”

Prentice Brulford

 
Start arrow Wiadomości
18.10.2018.
 
 
Menu witryny
Start
Wiadomości
Encyklopedia logopedyczna
Publikacje fachowe
Poradnie,specjaliści,uczelnie
Forum pomocy on-line
Na innych stronach
Katalog WWW
Ważne myśli i cytaty
Książki poszerzające horyzonty
Profilaktyka przed poczęciem
Okres prenatalny (ciąża )
Wczesna interwencja
Model Terapii J. F-K
Narzędzia diagnostyczne
Metody Terapii
Nasi Prelegenci
O Nas
Nasze przedszkole
Sklep P.W.D. Apex
Konferencja
Pomoce logopedyczne

Lista produktów


Zaawansowane szukanie
Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
Obszar pobierania
Pokaż koszyk
4 Produkty,
PLN 147,00
Nasze Strony
 
 
 
 

Wiadomości
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu PDF Drukuj Email
Wpisał: P.W.D APEX   
04.10.2011.
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu serdecznie zaprasza do zapoznania się z najbliższą ofertą szkoleniową dla specjalistów zajmujących się terapią i pomocą psychologiczną. Od 2003 r. nasz ośrodek prowadzi liczne szkolenia podyplomowe z zakresu psychoterapii; nasze szkolenia mają formę warsztatową, są prowadzone przez zespół doświadczonych specjalistów psychologów klinicznych, psychoterapeutów, seksuologów. Uczestnicy naszych szkoleń otrzymują drukowane materiały szkoleniowe, przerwy kawowe ,świadectwo MEN wydawane na podstawie § 6 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dn. 3.02.2006 r. w sprawie uzyskania i uzupełniani przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych ( Dz. U. Nr 31, poz.216). Zgłoszenia i kontakt z działem szkoleń DCP: www.dcp.wroclaw.pl , , tel. 071/332 36 70, więcej informacji dotyczącej programu szkoleń, terminów znajdą Państwo w załączonym pliku.
 
Zmieniony ( 04.10.2011. )
 
książki Duchowe położnictwo. PDF Drukuj Email
Wpisał: P.W.D APEX   
03.10.2011.
"Kiedy rodzi się dziecko,
Wszechświat musi się przesunąć
i zrobić mu miejsce"

W związku z dużym zainteresowaniem, wydawnictwo Virgo uruchomiło PROMOCYJNĄ PRZEDSPRZEDAŻ
książki Duchowe położnictwo.  

Jest to pierwsze polskie wydanie kultowej publikacji w USA Spiritual Midwifery Iny May Gaskin – znanej również bardzo dobrze polskim położnym.


*   *   *


Duchowe położnictwo prezentuje szczegółowe studium procesu narodzin jako aktu w pełni zgodnego z Naturą, napisane na podstawie obserwacji ponad dwóch tysięcy porodów domowych.
To dzieło życia Iny May Gaskin, prezentujące wiedzę i wieloletnie doświadczenia, niedostępne w toku typowych studiów medycznych. Jest źródłem bezcennych, praktycznych wskazówek dla kobiet oczekujących dziecka, jak również dla położnych i lekarzy.
Ten bogato ilustrowany zdjęciami przewodnik pomaga odnaleźć kobiecie jej pierwotną siłę i uczynić okres ciąży i porodu głębokim, transformującym przeżyciem. Pokazuje nie tylko sposób, w jaki kobieta może aktywnie uczestniczyć w porodzie – czyniąc go tym samym łatwiejszym i bardziej bezpiecznym, lecz również sposób, w jaki przyszli rodzice mogą doświadczyć duchowej natury procesu narodzin.


Więcej…
 
Terapia Taktylna dr Swietłany Masgutowej PDF Drukuj Email
Wpisał: P.W.D APEX   
30.09.2011.
 
 
 we współpracy z  Międzynarodowym Instytutem dr Swietłany Masgutowej zapraszamy na szkolenie
 
 

"Terapia Taktylna dr Swietłany Masgutowej"

 

Termin szkolenia: 19-20 listopada  2011 r. w Gdańsku


Skierowany jest do:  rehabilitantów, lekarzy, psychologów, logopedów, nauczycieli, masa-żystów, rodziców, pedagogów


Cele: Uruchomienie naturalnych mechanizmów rozwoju i samoregulacji organizmu. Trening składa się z dwóch aspektów: pierwszy aspekt związany jest z pracą zmysłów dotyku, dzięki którym stymulują się receptory znajdujące się w ciele. Drugi aspekt szkolenia jest skierowany na optymalizację funkcjonowania układu nerwowego, a przede wszystkim na rozwój sieci połączeń między komórkami nerwowymi (synapsami), jak również między nietypowymi strukturami, które umożliwiają częściową lub całkowitą odnowę utraconych funkcji układu nerwowego lub mózgu. Pośrednio terapia jest skierowana na stymulacje układu hormonalnego oraz procesów dojrzewania różnych struktur organizmu i jego funkcjonowania.


Zmieniony ( 04.10.2011. )
Więcej…
 
Szanowni Państwo PDF Drukuj Email
Wpisał: P.W.D APEX   
20.09.2011.
Szanowni Państwo( dyrektorzy, terapeuci, logopedzi, nauczyciele itd) Od 1 września 2011 r. pomoc psychologiczno – pedagogiczna w gimnazjach oraz przedszkolach musi być organizowana zgodnie z nowymi zasadami określonymi pakietem rozporządzeń z listopada 2010 r., m.in. Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 listopada 2010 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz niedostosowanych społecznie w przedszkolach, szkołach i oddziałach ogólnodostępnych lub integracyjnych.

W szkołach podstawowych oraz ponadgimnazjalnych przepisy te zaczną obowiązywać od 1 września 2012 r.

Zgodnie z § 2. 1. przedmiotowego rozporządzenia, kształcenie uczniów niepełnosprawnych w przedszkolach, szkołach i oddziałach ogólnodostępnych, organizuje się na każdym etapie edukacyjnym, w integracji z uczniami pełnosprawnymi, w przedszkolu i szkole najbliższej ich miejsca zamieszkania.

Zatem każda szkoła i przedszkole musi liczyć się z koniecznością przyjęcia ucznia niepełnosprawnego i zapewnienia mu należytych warunków nauki. W związku z powyższym zapraszamy do naszego bloku szkoleń pod ogólnym tytułem: Przez nauczyciela ....."

 
Komunikat. PDF Drukuj Email
Wpisał: P.W.D APEX   
26.05.2011.
P.W.D. APEX Centrum Logopedyczne  oferuje możliwość zakupu sprzętu komputerowego, multimedialnego i specjalistycznego oprogramowania wspomagającego diagnostykę i terapię osób niepełnosprawnych. Istniejemy na rynku od 16 lat  i dzięki stale wzbogacanemu doświadczeniu i umacnianiu pozycji możemy zaoferować nasze produkty w bardzo atrakcyjnych cenach, a nasz doskonale znający rynek personel zawsze służy fachową pomocą i doradztwem. Ponadto oferujemy również sprzęt, oprogramowanie na indywidualne zamówienie klienta. Na oferowany przez nas asortyment istnieje możliwość uzyskania dofinansowania , aby dowiedzieć się więcej przejdź na stronę Powiatowe centrum pomocy rodzinie. 
Zmieniony ( 26.05.2011. )
 
Blok szkoleń P.W.D. APEX Centrum Logopedyczne PDF Drukuj Email
Wpisał: P.W.D APEX   
06.04.2011.

Szanowni Państwo!

Nasz prężnie rozwijający się blok Szkoleń pod ogólnym tytułem: " Przez nauczyciela do potęgi przyszłych pokoleń" dla lepszego unaocznienia  jego  głównego przesłania  podzieliliśmy na 2 kategorie tematyczne: Szkolenia Fundamentalne i Szkolenia Uzupełniające.

W zasadzie same słowa kluczowe oddają nasze intencje. Szkolenia fundamentalne to takie, które są kośćcem merytorycznym każdej terapii ( nie tylko) logopedycznej i nie sposób bez nich osiągnąć zamierzonego efektu terapeutycznego. Opierają się one na bardzo dobrze postawionej diagnozie, rzetelnie zaplanowanym cyklu terapeutycznym adresowanym głównie do lewej półkuli mózgowej i synchronizacji międzypółkulowej oraz doborze właściwych pomocy do realizacji zamierzonego celu.Ten blok szkoleniowy wymaga dyscypliny, pracy i zaangażowania ze strony pacjenta i jego rodziny i oczywiście bardzo wysokich kompetencji ze strony prowadzącego terapeuty.

Natomiast Szkolenia uzupełniające  wzbogacają i poszerzają model terapii podstawowej i przyspieszają jej efekty terapeutyczne.Wymagają bardzo wysokich kompetencji i umiejętności od terapeuty, ale pacjentowi choć na chwilę pozwalają " odetchnąć ", pozostawiając trud głównie po stronie prowadzącego terapię bądź ( i) urządzeń wykorzystywanych do terapii i ją wspomagających.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją

Zespół terapeutyczno- administracyjny P.W.D. Apex CL

 

Zmieniony ( 21.04.2011. )
 
Szanowni Państwo ! PDF Drukuj Email
Wpisał: P.W.D APEX   
28.03.2011.

 Szanowni Państwo !

Wieloletnie doświadczenia na polu pracy z dziećmi z wadami, zaburzeniami mowy i innymi deficytami rozwojowymi upoważniają nas do stwierdzenia, że najskuteczniejsze efekty terapeutyczne wiążą się z pracą i trudem włożonym przez pacjenta ( i jego rodzinę) w osiągnięcie założonego celu.

Każdy doświadczony terapeuta wie, że "cudotwórcze" metody terapii po prostu nie istnieją, a na problemy rozwojowe nie ma żadnej medycznej pigułki, która natychmiast zadziała, zwalniając pacjenta z jakiejkolwiek pracy. W każdej dziedzinie życia ( nie tylko terapii czy rehabilitacji, a tu szczególnie) niewiele można osiagnąć bez pracy pacjenta i rzetelnej z nim współpracy.

Takie właśnie metody warsztatowe oparte na rzetelnej, często rzemieślniczej terapii szczególnie polecamy, bo choć wymagają one czasu i trudu to jednak najbardziej się sprawdzają i gwarantują finalny sukces. Cóż – prawdziwy i długotrwały sukces to tak naprawdę wytrwałość, determinacja oraz praca i jeszcze raz praca w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu.


Zmieniony ( 02.06.2011. )
Więcej…
 
Hurtownia Pomocy Logopedycznych PDF Drukuj Email
Wpisał: P.W.D APEX   
23.03.2011.

Szanowni Państwo!

Radykalnie zreformowaliśmy model naszej Hurtowni Pomocy Logopedycznych. Zgodnie z duchem czasu przyjęła ona wymiar wysoce specjalistyczny i profesjonalny zgodnie z naukową terminologią, naukowymi podziałami i klasyfikacjami oraz z naszymi doświadczeniami permanentnie wzbogacanymi w ponad 20 -letniej działalności.

Obszerny blok diagnozy został podzielony na diagnozę Logopedyczną i Psychopedagogiczną wraz z poddziałami szczegółowymi zawierającymi wiele podkategorii m.in. gnozę, praksję czy ortoptykę.

W zakresie bloku terapeutycznego powstały działy poświęcone terapii: Logopedycznej, Psychomotorycznej, Pedagogicznej i Twórczego Rozwoju.

Każdy z tych działów zawiera wiele kategorii szczegółowych.

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę szczególnie na dział Terapii Logopedycznej, w którym systematyzujemy pomoce stosownie do realizowanych metod terapeutycznych tj. MDK, PMKiRMoM, MWSL , MRA.

Największą więc sztuką jest postawienie prawidłowej diagnozy i następnie dobór właściwych metod pracy. Wówczas wybór pomocy do osiągnięcia założonych celów będzie już bardzo oczywisty. Zapraszamy do zapoznania się z naszą koncepcją i ofertą.

Mamy nadzieję, że oparcie naszej Hurtowni Pomocy Logopedycznych na sprawdzonym przez nasz zespół diagnostyczno- terapeutyczny modelu diagnozy i terapii będzie owocował zdecydowanie lepszymi i szybszymi efektami terapeutycznymi.

Zmieniony ( 21.04.2011. )
 
Aromaterapia i jej zastosowanie PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Musiał   
18.03.2011.
 Zmysł powonienia, długo lekceważony przez badaczy, był i nadal jest doceniany w różnych obszarach zastosowań praktycznych. Już w starożytności ludzie uważali zapachy za bardzo ważne i silne bodźce wzmacniające zainteresowanie płcią przeciwną. Zauważono również, że osoby przebywające wśród kwiatów odczuwają poprawę zdrowia, nastroju, bardzo często wyglądu. Dlatego często w różnych kulturach stosowano namaszczanie ciała naturalnymi wonnymi substancjami. O korzyściach płynących ze stosowania olejków wiedzieli  już starożytni Egipcjanie. Królowa Kleopatra miała podobno wszystkie ubrania, pomieszczenia, nasączone olejkami jaśminowym i różanym.
Grecki lekarz Hipokrates, zwany ojcem nowożytnej medycyny, znał olejki eteryczne i ich lecznicze działanie. Zalecał on kąpiele i masaże aromatyczne, a niektóre olejki polecał jako ochronę przed chorobami zakaźnymi.
 
W  średniowieczu uprawą ziół i odkrywaniem ich własności leczniczych  zajmowali się przede wszystkim zakonnicy. To oni pierwsi destylowali cenne olejki roślinne i produkowali  z nich likiery, które zalecali swym pacjentom. Problemem tym zajmował się również,  ojciec współczesnej medycyny Paracelsus ( 1493- 1542). Zbierał rosę kwiatów i podawał ją swoim pacjentom, aby uciszyć emocje i leczyć dolegliwości brzuszne. Wiele uwagi poświęcił  kwiatom  twórca klasycznej homeopatii  Samuel Hahnemann ( 1755- 1842). Natomiast angielski lekarz dr Edward Bach  był pierwszym nowoczesnym naukowcem zajmującym się uzdrawianiem przez kwiaty. Jako młody chłopak, obserwując londyńską ulicę zauważył, że ludzie uśmiechnięci, a więc szczęśliwi- nie chorują i nie są brzydcy. Po latach nauki i doświadczeń Edward Bach odkrył zależność pomiędzy określonymi gatunkami kwiatów a konkretnymi ludzkimi stanami emocjonalnymi.

Zmieniony ( 18.03.2011. )
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 nast. » koniec »»

Pozycje: 18 - 34 z 60
 Serwis Logopedia.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Logopedia.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Promocje
10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców
10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców
PLN 20,00
Dodaj do koszyka

RODZINA Z DZIECKIEM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
RODZINA Z DZIECKIEM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
PLN 9,50
Dodaj do koszyka

Rozwijanie twórczości i inteligencji emocjonalnej dzieci i młodz
Rozwijanie twórczości i inteligencji emocjonalnej dzieci i młodz
PLN 27,00
Dodaj do koszyka

Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat
Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat
PLN 33,00
Dodaj do koszyka

Świat otwarty dla niewidomych. Szanse i możliwości
Świat otwarty dla niewidomych. Szanse i możliwości
PLN 25,00
Dodaj do koszyka

Najnowsze
Co słychać wokół nas?
Co słychać wokół nas?
PLN 36,00
Dodaj do koszyka

WIDZĘ CIĘ, SŁYSZĘ CIĘ ; Ćwiczenia słuchu fonematycznego dl
WIDZĘ CIĘ, SŁYSZĘ CIĘ ; Ćwiczenia słuchu fonematycznego dl
PLN 32,00
Dodaj do koszyka

Już czytam (Smok Obibok)
Już czytam (Smok Obibok)
PLN 62,00
Dodaj do koszyka

 
Top!
Top!