Logopedia-Fakty
"Oddech jest odbiciem naszego dobrego i złego samopoczucia. Zanim umysł sformułuje myśl, oddech informuje nas o tym , w jakiej jesteśmy sytuacji."
 
 
 
Start arrow Wiadomości
18.10.2018.
 
 
Menu witryny
Start
Wiadomości
Encyklopedia logopedyczna
Publikacje fachowe
Poradnie,specjaliści,uczelnie
Forum pomocy on-line
Na innych stronach
Katalog WWW
Ważne myśli i cytaty
Książki poszerzające horyzonty
Profilaktyka przed poczęciem
Okres prenatalny (ciąża )
Wczesna interwencja
Model Terapii J. F-K
Narzędzia diagnostyczne
Metody Terapii
Nasi Prelegenci
O Nas
Nasze przedszkole
Sklep P.W.D. Apex
Konferencja
Pomoce logopedyczne

Lista produktów


Zaawansowane szukanie
Zapomniałeś hasło
Nie masz konta? Załóż sobie
Obszar pobierania
Pokaż koszyk
4 Produkty,
PLN 147,00
Nasze Strony
 
 
 
 

Wiadomości
Muzykoterapia na płytach CD PDF Drukuj Email
Wpisał: P.W.D APEX   
05.03.2010.
ImageSzanowni Państwo Firma P.W.D Apex zawsze starała się sprostać wymaganiom naszych klientów poprzez rzetelną współpracę, poszerzanie zakresu działalności oraz profesjonalną obsługę. Miło nam poinformować, że są już dostępne w naszej ofercie płyty CD z muzykoterapią. Muzykoterapia jest dziedziną, która pozwala choć w małym stopniu przybliżyć nas - ludzi - do pierwotnego spokoju łącząc człowieka z naturą. Dzięki muzyce odnajdujemy spokój ducha, radość, towarzyszy nam od narodzin przez całe życie. Często  sprawia, że jesteśmy weselsi. Przy odpowiedniej odreagowujemy napięcia, świadomie i umiejętnie wykorzystana może przyczyniać się do wielu pozytywnych zmian w naszym życiu i w osobowości.
Muzyka jest łącznikiem z duszą od samego początku świata, gdzie można było usłyszeć przeważnie odgłosy natury.
Dziś dźwięków mamy dużo więcej i nie koniecznie korzystnie wszystkie działają na człowieka. Hałas uliczny, krzyki, zbyt głośna muzyka sąsiadów itp. Ćwiczenia mają za zadanie skutecznie leczyć dorosłych i dzieci z deficytami, poprzez relaksację, pracę z emocjami, wizualizację  oraz działania mające na celu synchronizację półkul mózgowych jak również wykorzystanie potencjału półkuli prawej. Poniżej prezentujemy naszą ofertę.
Zmieniony ( 05.03.2010. )
Więcej…
 
Wizyta nad Tamizą PDF Drukuj Email
Wpisał: Jolanta i Janusz Kozłowscy   
02.03.2010.
" Naukowcy szacują, że około 80- 90% wszystkich sygnałów napływających do człowieka poprzez organy zmysłowe związanych jest ze światłem". Leszek Matela

    Metody diagnozy, leczenia i terapii wraz z rozwojem wiedzy neuropsychologicznej i techniczno- informatycznej ciągle zmieniają się i co najważniejsze rozwijają i doskonalą. Zwiększa się również ich skuteczność i  efektywność. Coraz większym uznaniem zaczynają się cieszyć metody leczenia światłem, kolorami, dźwiękiem, zapachami. Prawdziwy " szał " w  poprawie   pracy mózgu  i jego stymulacji robią również tzw  "maszyny mózgowe". Naukowcy twierdzą, że przed nimi wielka przyszłość w  uzupełnieniu tradycyjnego leczenia oraz  poprawie i przyspieszaniu jego skuteczności.   Aby poznać inne metody leczenia, które mogą znacznie przyspieszyć i skutecznie uzupełnić oddziaływania terapeutyczne oraz ułatwić trudną pracę terapeutyczną,  w dniach 16 – 19 lutego 2010 r. odwiedziliśmy  The Sound Learning Centre w Londynie prowadzone przez Pauline i Filipa Allen.   
Zmieniony ( 02.03.2010. )
Więcej…
 
Ulepszone karty diagnozy logopedycznej. PDF Drukuj Email
Wpisał: P.W.D APEX   
16.02.2010.

Ulepszone karty diagnozy logopedycznej.

Diagnoza jest pierwszym i najważniejszym krokiem w pracy logopedy lub pedagoga  z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Nowe ulepszone karty diagnozy logopedycznej wydawnictwa Apex autorstwa Jolanty Falany – Kozłowskiej są już dostępne w sprzedaży. Pakiet zawiera 10 egzemplarzy kart na specjalnie opracowanym druku, ułatwiających przeprowadzenie wywiadu z dzieckiem oraz jego rodzicami i postawienie diagnozy, a także archiwizację danych i sukcesywne uzupełnianie informacji.  

Zmieniony ( 17.03.2010. )
 
Hit ponadczasowy "Układamy Wzorce Wymowy" - Nowe wydanie!!! PDF Drukuj Email
Wpisał: Apex   
11.02.2010.

Hit ponadczasowy "Układamy Wzorce Wymowy" - Nowe wydanie!!!

Image 

Odpowiadając na  ogromne zapotrzebowanie społeczne   terapeutów – logopedów  oraz naszych  internetowych klientów uprzejmie informujemy, że są już dostępne  pozycje naszego Wydawnictwa Apex :

Układamy Wzorce Wymowy – układanka fonetyczna autorstwa Jolanta Falany- Kozłowskiej zawierająca uproszczone schematy wymowy 45 głosek języka polskiego wraz z 34  ilustracjami wybranych głosek. Pomoc jest udaną  próbą transkrypcji trudnej fonetyki polskiej na użytek terapeutycznej komunikacji z rodzicem i dzieckiem ( pacjentem).

Pomoc dla logopedów, nauczycieli i rodziców.

Zawiera 45 ważnych dla artykulacji schematów wymowy głosek języka polskiego oraz 34 obrazki ilustrujące głoski. Pomoc ta jest udaną próbą transkrypcji bardzo trudnej fonetyki polskiej na użytek komunikacji z dzieckiem i rodzicem.

Ma wszechstronne i nieograniczone zastosowanie w terapii każdego rodzaju zaburzenia językowego. Jest efektem wielu lat pracy z dziećmi z różnymi wadami i zaburzeniam mowy, u których występują typowe trudności w przechodzeniu od jednego do drugiego ruchu artykulacyjnego. W każdym zestawie znajduje się:

po dwa schematy głosek: t,d,n,f,w,,p,b,m,k,g,h(ch),j,ł,
po trzy schematy głosek: sz,ż(rz),cz, dż;s,z,c,dz;ś(si),ź(zi),ć(ci),dź(dzi); r,l,
po trzy schematy samogłosek ustnych:a,o,u,e,i,y,
po dwa schematy samogłosek nosowych: ą,ę,
34 obrazki ilustrujące głoski.

Zmieniony ( 30.08.2011. )
Więcej…
 
Zabawowe formy ćwiczeń logopedycznych PDF Drukuj Email
Wpisał: Patrycja Kwintal   
09.02.2010.
Zabawowe formy ćwiczeń logopedycznych dla dzieci z zaburzeniami: narządów artykulacyjnych, wzroku i słuchu część 2.

Odpowiednie zorganizowanie zajęć, zastosowanie właściwych ćwiczeń, metod, technik pracy, dostosowanych do możliwości dziecka z zaburzeniami funkcji

percepcyjno – motorycznych, daje mu szansę osiągnięcia sukcesów nie tylko w zakresie wiedzy dydaktycznej, ale również w sferze emocjonalnej oraz sprzyja

nabywaniu pewności siebie.
Ćwiczenia mają na celu korygowanie zaburzeń rozwojowych związanych z trudnościami w mówieniu oraz pisaniu i czytaniu.
Zajęcia dzieci w wieku przedszkolnym można pogrupować w cztery rodzaje działań:
1. ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne,
2. ćwiczenia usprawniające narządy wzroku i słuchu
3. ćwiczenia usprawniające rozwój ruchowy,
4. ćwiczenia usprawniające rozwój sfery emocjonalnej.
Więcej…
 
Szkolenia na płytach CD!!! PDF Drukuj Email
Wpisał: P.W.D APEX   
29.01.2010.

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że istnieje  możliwość nabycia materiałów
szkoleniowych na płytach CD do realizacji programu autorskich metod diagnozy i terapii logopedycznej  Jolanty Falany – Kozłowskiej  

1.  MWSL ( Metoda Wstępnej Stymulacji Logopedycznej) w terapii dziecka „ ryzyka dysleksji” przeznaczona do pracy z małymi dziećmi tj. od 3 do 5 roku życia, które nie są jeszcze gotowe do pracy na głoskach w oparciu o Metodę Ruchów Artykulacyjnych oraz dla dzieci starszych z bardzo poważnymi wadami i zaburzeniami mowy i innymi deficytami rozwojowymi.

2.  MRA ( Metoda Ruchów Artykulacyjnych ) przeznaczona głównie do pracy z dziećmi dyslektycznymi oraz  z wadami wymowy i zaburzeniami mowy przejawiającymi się również na płaszczyźnie artykulacyjnej.

3. Pakiet ( MWSL i MRA) zawiera materiał metodyczny do pracy z zastosowaniem obu metod. Materiały szkoleniowe zawierają część teoretyczną. Prowadzą  krok po kroku terapeutę pracującego z dzieckiem przez kolejne zweryfikowane wieloletnim doświadczeniem autorki etapy diagnozy i terapii  nie tylko logopedycznej.

Zmieniony ( 29.01.2010. )
Więcej…
 
Wydawnictwo zlikwidowane PDF Drukuj Email
Wpisał: P.W.D APEX   
28.01.2010.

Szanowni Państwo

Z przykrością informuję, że na pewien czas jesteśmy zmuszeni zawiesić sprzedaż książek i pomocy wydanych przez CMPPP.

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej CMPPP zostało z dniem 1 stycznia 2010 zlikwidowane. W tej chwili powstaje nowa placówka o podobnym profilu, ale w czasie tej reorganizacji nie ma dostępu do w/w książek, które są inwentaryzowane.

Więcej…
 
Szanowni Państwo! PDF Drukuj Email
Wpisał: Ape   
27.01.2010.

Szanowni Państwo!

Odpowiadając na  ogromne zapotrzebowanie społeczne   terapeutów – logopedów  oraz naszych  internetowych klientów uprzejmie informujemy, że są już dostępne  pozycje naszego Wydawnictwa Apex :

1.    Układamy Wzorce Wymowy – układanka fonetyczna autorstwa Jolanta Falany- Kozłowskiej zawierająca uproszczone schematy wymowy 45 głosek języka polskiego wraz z 34  ilustracjami wybranych głosek. Pomoc jest udaną  próbą transkrypcji trudnej fonetyki polskiej na użytek terapeutycznej komunikacji z rodzicem i dzieckiem ( pacjentem).
2.    Zmodyfikowana karta diagnozy logopedycznej wraz z kolorowym  załącznikiem określającym indywidualny program terapii w oparciu o kompleksowe badania  oraz informacjami dotyczącymi niezbędnych badań specjalistycznych, współpracy z rodzicami, ewentualnego odroczenia obowiązku szkolnego itp.
3.    Lizaki logopedyczne – uproszczona, podstawowa wersja układanki fonetycznej  „Układamy wzorce wymowy” przeznaczona do pracy indywidualnej i grupowej z małymi dziećmi tj. od 3 do 5 roku życia. Pomoc zawiera 34 lizaki logopedyczne, które na jednej stronie zawierają opisany schemat wymowy głoski i jej zapis w postaci litery, a na odwrocie ilustrację głoski. Pomoc ma zastosowanie uniwersalne i  może być stosowana zarówno w terapii jak i ogólnorozwojowej stymulacji językowej i poznawczej każdego dziecka.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego działającego prze naszej stronie

                       Zespół

P.W.D. Apex Centrum Logopedyczne
Zmieniony ( 11.02.2010. )
Więcej…
 
Pomoce do realizacji MWSL PDF Drukuj Email
Wpisał: Jolanta Falana- Kozłowska   
30.11.2009.
 
Zgodnie z obietnicą złożoną na ostatnim szkoleniu z zakresu MRA ( Metoda Ruchów Artykulacyjnych), które odbyło się w dn. 28 listopada 2009 roku w Państwowej Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Radomsku ( woj. łódzkie ) spowodowaną ogromną ilością i różnorodnością pomocy logopedycznych na rynku handlowym i związanymi z tym trudnościami szczególnie początkujących logopedów ( co do trudności ich wyboru i oceny wartości ) przedstawiam wykaz obligatoryjnych i fakultatywnych pomocy do realizacji mojej autorskiej Metody Wstępnej Stymulacji Logopedycznej ( MWSL) . Informacje o pomocach zamieszczam w artykule pt.„Pomoce do realizacji MWSL”. Przy okazji zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji w Radomsku ( zakładka Kronika szkoleń).
Zmieniony ( 30.11.2009. )
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 nast. » koniec »»

Pozycje: 35 - 51 z 60
 Serwis Logopedia.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Logopedia.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Promocje
10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców
10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców
PLN 20,00
Dodaj do koszyka

RODZINA Z DZIECKIEM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
RODZINA Z DZIECKIEM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
PLN 9,50
Dodaj do koszyka

Rozwijanie twórczości i inteligencji emocjonalnej dzieci i młodz
Rozwijanie twórczości i inteligencji emocjonalnej dzieci i młodz
PLN 27,00
Dodaj do koszyka

Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat
Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat
PLN 33,00
Dodaj do koszyka

Świat otwarty dla niewidomych. Szanse i możliwości
Świat otwarty dla niewidomych. Szanse i możliwości
PLN 25,00
Dodaj do koszyka

Najnowsze
Co słychać wokół nas?
Co słychać wokół nas?
PLN 36,00
Dodaj do koszyka

WIDZĘ CIĘ, SŁYSZĘ CIĘ ; Ćwiczenia słuchu fonematycznego dl
WIDZĘ CIĘ, SŁYSZĘ CIĘ ; Ćwiczenia słuchu fonematycznego dl
PLN 32,00
Dodaj do koszyka

Już czytam (Smok Obibok)
Już czytam (Smok Obibok)
PLN 62,00
Dodaj do koszyka

 
Top!
Top!