Twój koszyk jest pusty
Śr, 18 październik 2017

Odwiedza nas 1766 gości oraz 0 użytkowników.

BLOG

BLOG (7)

Tutaj publikujemy zapytania i artykuły DO DYSKUSJI, przesłane przez naszych odwiedzających. Zapraszamy do komentowania.

niedziela, 17 maj 2015 11:38

17 lat , Rotacyzm, Dobry logopeda Kraków

Witam!

Mam 17 lat, od kąt pamiętam nie wymawiałem głoski R. Nie zastępuje go żadną inną literą, wydaje mi się że wystepuje umnie Rotacyzm właściwy, czasami R jest bardziej wyraźne a Czasami cięzko wymówić r we własnym imieniu Darek. 

Wiem że na blogu nie ma mozliwości zlokalizowania mojego problemu, więc chiałbym zasięgnąć rady do któego logopedy mam się udać.(Kraków i okolice). Bardzo mi na tym zależy, bo przez ten problem mam duże kłopoty z komunikacją między ludźmi... 

Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedźi.

czwartek, 02 kwiecień 2015 21:22

Proszę o radę - mózgowe porażenie dziecięce

Moja córka ma 4,5roku. Ma mózgowe porażenie dziecięce, upośledzona w stopniu głębokim. Rozwój oceniany na ok. 6 m-cy.Nie mówi.Nie miała odruchu połykania ani ssania.Jest karmiona sondą. Nie widzi, ma zachowane tylko widzenie światła.
Od niedawna zaczęła połykać. Próbowaliśmy róznych butelek, małych, dużych, miękkich i twardych smoczków, ale wszystkie służyły tylko do rzucania na podłogę. Od niedawna pojawił się u niej odruch kąsania czy gryzienia. I dałam jej do butelki taki dość twardy dziubek do picia. Bardzo się jej spodobał. Ona go przygryza i wtedy leci płyn. Tylko nie wiem czy to dobrze, że taką "metodą" ona pije.
W Poradni Psycholgiczno-Pedagogicznej jest logopeda, ale nie może nas przyjąć ani mieć żadnych zajęć z córką (zbyt trudny przypadek). Twierdzą, że dla niej to powinien być neurologopeda. A ja nie wiem gdzie mam takiego znaleźć. Więc ćwiczę z córką sama - robię jej masaże policzków, ust, dziąseł, języka i podniebenia.
Na dzień dzisiejszy buzią wypija już ok. 50 ml przez cały dzień! Resztę oczywiście dostaje przez sondę.
Nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić. Trudno mi wymyślić jak mam ją włączyć do wykonywania jakichś ćwiczeń, jeśli nie mogę jej tego pokazać.
Bardzo proszę o radę jak pomóc mojej córce.

czwartek, 02 kwiecień 2015 21:22

Jak wypracować u syna wolniejsze mówienie?

Mowa synka jest niewyrazna w trakcie szybkiej wymowy. Jesli mowi wolno wowczas mowa jest prawie doskonala w zakresie realizowania poszczegolnych glosek. Jak wypracowac u niego wolniejsze mowienie? domyslam sie ze trzeba mowic do niego powoli i takiej samej wymagac odpowiedzi, ale w kontaktach rowniesniczych znow pospiech daje o sobie znak. Czy jest jakis optymalny sposob by wypracowac u niego samokontrole mowienia?
Pozdrawiam, Krystyna

czwartek, 02 kwiecień 2015 21:21

Autystyczne dziecko

Mój syn 4 letni Michal jest dzieckie autystycznym. Niewiele mówi prawie wogóle. Lekarz prowadzący mojego syna polecil mi wizyte u logopedy, jednak dodal ze logopeda moze miec trudnosci w nawiazaniu kontaktu z Michalem. Czy w takim wypadku wizyta u logopedy ma sens? Prosze o pomoc Nie wiem co mam robić. Może znajda sie rodzice, którzy tak jak ja mają autystyczne dziecko.

Strona 1 z 2

Zaproponuj temat do dyskusji

Jeżeli chciałbyś zaproponować artykuł do dyskusji, prosimy wyślij tytuł i treść zapytania poprzez ten formularz
Prosimy wypełnić wszystkie wymagane pola.
captcha
Przeładuj

Szukaj produktu


Wiadomości

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci

27-04-2015

Kwestionariusz diagnozujący grzybicę u dzieci (Autism Research Institute z San Diego)

Komunikat

29-05-2014

Od września 2015 roku wszystkie szkolenia przeprowadzamy w Jastrzębiu - Zdroju, 1 Maja 13 A, w budynku pod szyldem Praktyczna Akademia Zdrowia i Holistycznej Terapii. Wykaz szkoleń i wszelkie informacje...

Ważny komunikat

19-02-2013

1 września 2013 roku rozpoczęło działalność Przedszkole Centrum Logopedycznego pod egidą Praktycznej Akademii Zdrowia i Holistycznej  Terapii    WYRĘCZAMY RODZINĘ W CODZIENNEJ TERAPII     Na terenie Miasta Jastrzębie Zdrój ,od  roku  2002r   prowadzimy...

Nowości wydawnicze P.W.D Apex Centrum Logopedyczne

09-11-2012

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwań nasz zespół terapeutyczny opracował nowe zestawy diagnostyczne. Zestaw do diagnozy percepcji słuchowej dla dzieci od 12 miesiąca do 6roku życia. Celem badania jest wykluczenie niedosłuchu, orientacja...

Komunikat P.W.D. Apex Centrum Logopedyczne

10-04-2012

W celu spełnienia wymogów formalnych dotyczących kontraktowania świadczeń logopedycznych przez publiczne i niepubliczne ZOZ zatrudniające logopedów nasz profesjonalny zespół diagnostyczno – terapeutyczny opracował:   Zestaw Prób praksji oralnej, językowych i grafomotorycznych...

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
9384966
  • "Przyszłość należy do tych, którzy są kompetentni w wielu dziedzinach, posiadają uniwersalną wiedzę  i umieją z niej korzystać."
     
    Brian Tracy